fbpx

Hiszpańskie komedie, które warto zobaczyć

  Hej z wioski!

Swego czasu pisałam na blogu o francuskich komediach, których nie wolno przegapić. Taka uczta dla ducha, jeśli jesteś wielbicielem żabich udek, tony masła i humoru trochę na opak.

Hiszpańskie kino jest inne. Hiszpanie nie pasują do komedii. Bo mimo, że kraj ciepły i niby radosny, to czai się tam jakiś mrok. W każdym razie horrory, mroczne thrillery, opowieści mrożące krew w żyłach- to domena hiszpańskiego kina. Ulewny deszcz, wioska na skraju świata, ponure mary błąkające się po ulicach- wypisz, wymaluj film hiszpański😛😉 . I można by było pomyśleć, że hiszpańskie komedie do najlepszych nie będą należały…

A to błąd! Ja hiszpańskie komedie bardzo lubię, mimo że często ocierają się o dramaty czy obyczajówkę. Lubię je za TŁO- hiszpańska komedia zawsze jest o czymś, jakiś problem w tle po cichutku nagłaśnia. A przy tym pozostaje zabawna:)

1. GRUBASY

Film z 2009 roku ,w reżyserii Daniela Sáncheza Arévalo. Przy opisie filmu dostrzeżemy Komedia/ Dramat. I taki jest ten film. 50/50. Uwielbiam ten obraz! Ukazuje drogę kilku uczestników grupy terapeutycznej dla osób objadających się. W miarę rozwoju terapii dostrzegamy też problemy psychologa prowadzącego grupę. Cudowny film ukazujący z przymrużeniem oka problemy z odżywianiem i ich drugie dno. Trochę do smiechu, trochę do płaczu ale UWIELBIAM GO!

źródło: http://www.notodo.com/cine-y-tv/

2.Jak zostać Baskiem?

To komedia typu Rozbawi cię do łez i bólu brzucha. Rafa, wymuskany mieszkaniec Sewilli zmierza do Kraju Basków by oddać torebkę młodej bohaterce. Choć Rafa przemierza tylko kilka kilometrów, czuje się jakby wylądował na obcej planecie. Kuchnia, styl bycia, dialekt, tradycje, codzienne rutyny- Kraj Basków to inny świat. Bohaterka jest zatwardziałą baskijką, a Rafi ro typowy wymuskany mieszczuch z Sewilli. Jednak los splecie losy tych dwóch osób, i to w bardzo zabawny sposób. Lubię tę k0medię, bo uwielbiam filmy o zderzeniu tradycji i stylu bycia z różnych regionów. Polecam!

źródło: https://www.teleman.pl/tv/Jak-Zostac-Baskiem-1916520

3. Zabłąkani

W pogoni za pracą i karierà dwójka pochodzących z Hiszpani przyjaciół udaje się do Berlina. Tam mają się spełnić ich marzenia, i jak to zobaczyli na internetowym filmiku, po rako majà być bogaci… Uda się? Przezabawny film, który jednak ukazuje problem młodych Hiszpanów- wszechobecne w kraju bezrobocie, największe u osòb poniżej 30 roku życia.

Źródło:https://www.filmaffinity.com/es/film554264.html

4 Dzikie historie

Ten film to petarda. Produkcja z 2014 roku, hiszpańsko-argentyńska. Sześć różnych historii. Bo każdemu mogą puścić nerwy…Tym razem życia nie wytrzyma Panna Młoda, znany milioner, zabiegana kelnerka, ambitny muzyk i zestresowany biznesmen. To prawdziwie Dzika historia- nie brak tu aktów brutalnych- podduszenie, podtruwanie, razy zadawane kuchennym nożem- esencja hiszpańskiej komedii😉 Ale jeśli lubcie czarny humor, to film dla Was!

Źródło: https://www.filmaffinity.com/es/film554264.html

5.Musimy porozmawiać

Sympatyczna komedia romantyczna o…rozwodzie. Tym razem to bohaterka, Nurri, radzi sobie lepiej bez byłego męża. Powodzi jej się w pracy, kocha swoje mieszkanie i odnajduje miłość życia. A Jorge cierpi… Żeby ulżyć mu w rozstaniu Nuria trochę przeinacza rzeczywistość. A kłamstwo zawsze ma krótkie nogi. Mimo tego złego, w filmie na pierwszy plan wychodzi miłość. Obraz z gatunku przyjemny, na niezobowiązujący wieczór, poruszający trudny temat w lekki sposób.

    Źródło: Filmweb.pl

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

Brak komentarzy

Napisz komentarz