fbpx

Powoli żyj. Jak ŻÓŁW.

Cześć i czołem 😛!

Dziś chciałam Wam opowiedzieć o zwierzaku, który ostatnimi czasy  stał się moim idolem. O żółwiu. W gatunki i rodzaje nie wchodząc o żółwiu, takim zwyczajnym😛. Ale po kolei.

Od czasu kiedy na blogu pojawaił się wpis o WysokoWrażliwych ( poczytasz tutaj: Osobowość HiperWrażliwa, czyli człowiek w wersji UltraSoft) co jakiś czas dostaje wiadmośc, z prośba o poradę jak sobie z tą WielgachnąWrażliwoscią radzić. I zbieram się w sobie do napisania właśnie takiego tekstu (już się tworzy), ale najpierw chciałam posłużyć się żółwią metaforą😛.

DACZEGO ŻÓŁW…

Współczesny świat nie wspiera wrażliwców. Zewsząd płyną bodźce, które atakują nasz system nerwowy. Świat jest coraz głośniejszy, coraz bardziej neonowy, i nade wszystko coraz szybszy. Zakupy trzeba robić szybko, szybko posprzątać, karierę rozkręcać, rodziną się w pospiechu zajmować, o ciało zadbać najszybciej jak się da i jeszcze domowy obiad ogarnąć na naprędce. Zdrowy!!! I ciasto upiec, fit, domowe i bez cukru, mąki, jajek, glutenu i na wegańskim proszku do pieczenia. A jak nie chcesz tak szybko? Bo to ZA SZYBKO DLA CIEBIE? No to żeś nieambitny, leniwy i samolubny. Taka sytuacja😛. I martwisz się , że TY TAKI WŁAŚNIE…

…a żółw tym czasie idzie. POWOLI. Dlatego że żółw to...

…to najszczęśliwsze zwierze świata.

  1. Żółw żyje powoli.  Zna własne możliwości  i kroczy przez niebezpieczne piaski we własnym tempie. Wolno, jak wolno. Krok za krokiem.
  2. Żółw nie ogląda się na innych . A przecież dla człowieka byłoby to flustrujące, prawda? Że on tak wolno się posuwa po tej niebiańskiej plaży, a taki kanarek to MYK i już go nie ma. A żółw? ŻÓŁW idzie, wolno.
  3. Żółw się nie poddaje. Mimo, iż ma świadomość, że będzie ostatni, że jest najwolniejszy z wolnych, żółw dąży do upragnionego celu we własnym tempie, ale systematycznie i z pokorą.
  4. Żółw cierpliwy jest. Bo jest powolny i to wie. Nie stanie się szybszy jeśli będzie trenował codziennie z FitBabką, ale może zaakceptować swoje ograniczenia i cierpliwością osiągnąć cel.
  5. Przeczeka najgorsze. A kiedy jest źle, za głośno, niebezpiecznie, za jasno i za strasznie, mądre zwierzę schowa się w swojej skorupie. Przeczeka. Cierpliwie. Zbierze siły na potem. Uspokoi się. Pobędzie trochę w domu, mimo, że zewnętrzne odgłosy wabią. Żółw wie, że musi naładować baterie. Sam. W swojej bezpiecznej skorupie.
  6. ŻÓŁW nie wstydzi się strachu. Nie zgrywa odważnego, kiedy się boi. Jak potrzebuje pobyć sam, w swojej ukochanej skorupie to się tam chowa. Bo żółw jest mądry…

Nie bądź głupi WysokoWrażliwy. Bądź jak żółw!

Inne wpisy o żółwiej filozofii:

  • Odpuść- poczytasz TUTAJ
  • Poddałam się i szczęście mnie odnalazło- poczytasz TUTAJ

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

Brak komentarzy

Napisz komentarz