fbpx

Czego oczekiwać od Wyspy Na Bałtyku- Czyli co może dać człowiekowi RUGIA?

Niby ten sam Bałtyk co w Międzyzdrojach, tylko że dojazd fatalny.  I ryba ta sama i gofer z dżemorem też nie gorszy 😛. Czy jest więc sens przeprawiać się przez plątaninę dróg krajowych, przez wioski i wioseczki, żeby pojechać na nadbałtycką plażę? Ja bym się z chęci potłukła na Rugię po raz drugi, a może i trzeci! Rugia mnie urzekła i oczarowała, dzięki Rugi pokochałam Bałtyk na nowo. Należę więc na 100% do RugiaFanClub! Bo Rugia da człowiekowi wszystko czego potrzebuje  każdy SOT (Spragniony Odpoczynku Turysta😛).

1.Święty Spokój

Dlaczego plaże na pocztówkach są takie ładne? Ja myślę, że dlatego że są puste. Wolne od tłumu turystów, parawanów, reklamówek z biedry i sześciopaków piwa. Bo człowiek to za piękny nie jest, zwłaszcza tłumie 😛. Co innego plaża nadbałtycka, z piaseczkiem uczonym, laskiem zakończona i ludzi pozbawiona. Tak ,serio! Poniższa fotka jest z czerwca (więc to już sezon). Nie, nie jest to 5 rano- a godzina 11 czy 12. Miejscowość: Glowe.

2. Rugener Salto

O niemieckiej kawie z bitą śmietaną  i alkoholem napiszę tyle: za pierwszym łykiem nie wchodzi, za drugim jest ochydna, za trzecim rozgrzewa i pobudza. I nie wiem jak się to dzieje, ale człowiek następnego dnia przychodzi po jeszcze…

3.Wioski luliputów

Urocze wioseczki. Niewiele ich jest bo Rugia ( w odróżnieniu np. od Uznamu, który jest dobrze zurbanizowany) jest trochę dzika. Drogi wąskie, miasta małe, tu kolonia, tam (kawał drogi „tam”😛) osada. Schludne, małe chatki. Urocze.

4.Baaaardzo długi dzień

To miłe. Zwłaszcza jeśli pojedziecie na Rugię w okolicy czerwca, doświadczycie namiastki skandynawskich białych nocy. Plażowe części wyspy są bardzo wysunięte na północ, stąd wspaniały efekt Niekończącego SIĘ WIECZORU.

5.Straszydła z epoki

Chcecie zobaczyć coś strasznego? Miejscówki w sam raz na horror? No to na Rugii już: nazistowski ośrodek wczasowy- osiem betonowych bloków, każdy po 6 pięter i 10 tysięcy dwuosobowych pokoi – i każdy miał być z widokiem na Bałtyk.  Albo portowa mieścina Sassnitz, upiorna nawet w pełnym słońcu😛.

6.Plaże jak z pocztówki

Najlepsze plażowe miejscówki: Glowe, Breege , Lohme.

7.Most DO

Jak każdy porządny samochodowy turysta, powiem, że nie tylko cel podróży, ale  i DROGA SIĘ LICZY. Z położonego na lądzie Stralsund dojedziemy na Rugię przez malowniczo położony most. I ten most robi efekt😛!

A reszta….

Reszta jest niemieckim piwem 😛😛😛!

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

Brak komentarzy

Napisz komentarz