fbpx

Polskie hotele bez dzieci. O matko, TY Matko!

Hej Kochańce🙂

Strasznie się cieszę, że tu za mną jesteście, wiecie? Dzisiaj chciałam Wam zrecenzować fajniutkie miejsce, które ostatnio z Mężulkiem odkryliśmy, ale nie obejdzie się to bez odrobiny filozoficznego sowiego bełkotu. Serio, przy tym temacie to się należy, inaczej się nie da.

Ten blog nie jest blogiem parentingowym i w zamyśle nie miał taki być. “Zamyśle” to też duże słowo… bo to opowiastek trochę, lokalności kawałek, trochę mojego egzystencjonalnego marudzenia i innych pierdół ogólnych😉 . Nie ma co ukrywać, wiecie jak jest😛 . Ale, że dziecko mam, to i trochę tych parentingowych tematów się wkrada. I taki to temat mamy…

Polskie Hotele bez dzieci

Hotele bez dzieci ZUPEŁNIE. Nie matko-friendly, dzieciakom wstęp wzbroniony. Co myślcie o idei?

Ja myślę że…fantastyczna sprawa🙂 ! I powiem Wam, że zdarzyło mi się być w tego typu obiektach dwa razy- raz jako Matka i raz jako Nie-Matka-Jeszcze. I za każdym razem byłam na wielkie TAK!

BO NIE WSZYSTKIE MIEJSCA MUSZĄ BYĆ FAMILLY-FRIENDLY

Cudownie, że są na świecie miejsca w których dzieciaczki witają z otwartymi rękami, podsuwają z uśmiechem wysokie krzesełko, oferują kącik zabaw, mają menu dla najmłodszych i zwierzyńce na zewnątrz.

Cudownie, że są miejsca w których dzieci nie ma i nigdy nie będzie i kiedy się tam wybieramy, aby wydać zarobione w pocie czoła pieniędzory, WIEMY!!! że żadne wrzaski i historię tragiczne nam tego wieczoru nie zepsują. Dziecko w restauracji potrafi zmęczyć, zarówno własne jak i cudze. Czasem po obiedzie w restauracji z moim Maluchem, mam ochotę powiedzieć kelnerowi, że nie będę płacić, a więcej nawet- że to oni powinni mi za tę godzinę męczarni zapłacić😛😉.

Miejsca nie familly-friendly istnieją nie dlatego, żeby dyskryminować rodziny i małych klientów, a żeby dać chwile wytchnienia rodzicom i nie-rodzicom. Jest mnóstwo restauracji na tym świecie!!!Jeśli będąc z dzieckiem nie mogę wejść akurat do tej, to nic, pójdę do innej, a do tej pierwszej z radością wrócę jedynie z mężem. Mam dziecko, co nie oznacza, że mogę innym WOLNYM ludziom wchodzić w paradę i (przykładowo teraz) pozwalać Maluchowi kąpać się w basenie z siusiakiem na wierzchu czy krzyczeć w restauracji.

Hotele bez dzieci na mapie Polski

1.Manor House- pierwszy polski hotel dla Dorosłych

W Manorze ( klik)byliśmy w lutym tego roku. Spędziliśmy tam 4 magiczne dni, które dały nam mnóstwo spokoju i odpoczynku.

Do hotelu mają wstęp jedynie osoby powyżej 14 roku życia- dotyczy to i hotelu, i restauracji i strefy SPA. Ojj, a strefa SPA- cudo!

Bardzo fajny- 24-metrowy basen (pierwszy polski basen hotelowy w którym mogliśmy rzeczywiście popływać, a nie tylko pomoczyć szacowne 4 litery😛), bezchlorowy (oczy nam nie czerwieniały a skóra nie była sucha).

Rozbudowana strefa saun, z łaźnią turecką, gorącymi kamieniami, bio sauną, rytuałami i wszystkimi dodatkami które strefa saun posiadać powinna. Manor to przede wszystkim miejsce ciszy, spokoju i równowagi. Daje możliwość wyciszenia i podróży w głąb siebie. Cudne miejsce dla osób zmęczonych- pracą, dziećmi, życiem.

Manor to miejsce niezwykłe ze względu na silne promieniowanie energetyczne, które dochodzi w tym miejscu do 30.000 jednostek w skali Bovisa (a to dużo). W pięknie odrestaurowanym ogrodzie znajdziemy Kamienny Krąg- miejsce skupienia mocy. Możecie w takie cudactwa wierzyć lub nie- miejsce na pewno sprzyja uspokojeniu i wyciszeniu. Fajnie jeszcze z jednego dla mnie względu- miejscówka in the middle of nowhere, więc my, (zapalone pordóżniki i zwiedzacze😛) nie mieliśmy innego wyboru jak siedzieć na tyłkach i się relaksować. I tak 4 dzionki minęły- sauna, basen, książka, papu, sauna, basen książka, wino+ papu.

I bez dzieci- cichutko, milutko, oj.

2. Hotel Piwniczna 

Hotel (klik) cudownie położony przy rzece, w miejscowości Piwniczna Zdrój. Miejscówka słynna przede wszystkim z bogatej oferty dla miłośników saun- noce saunowe, rozbudowana strefa saun, rytuały i takie tam. Bardzo fajny hotel w stylu follk- odwiedziliśmy go 2 lata temu i byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu, choć nie załapaliśmy się na noc saunową🙁.

Na strefę saun nie mają wstępu osoby poniżej 16 roku życia- to też fajne rozwiązanie. Jestem miłośnikiem saun i dzieciaki błagające w saunie “Mamo, już chcę wyjść” to nie czego w gorącym pudełku szukam. Strefa w wersji tekstylnej (w stroju kąpielowym) czynna jest do godziny 16, później wstęp jedynie nago i ofkors tylko dla dorosłych🙂.

Inne takie miejscówki na mapie Polski:

3.Narie Resort & Spa (klik)

4.Quadrille Conference & Spa (klik)

5.Amber Suite (klik)

6.Galery69 (klik)

7.Siedlisko Gacanek (klik)

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

1 Comment

  • Patrycja 31 marca 2019 at 00:22 Reply

    Kocham te wpisy 😉 idealne… Kocham Cię ;P

Napisz komentarz