fbpx

Czarny Piątek i Czarny Rozsądek

Do tego wpisu szykuję się od jakiegoś czasu. Jest dla mnie ważny, ponieważ dotyczny zasad, jakimi staram się kierować w życia całokształcie… Ale, kurczę pieczone, nie wychodzi, bo staram się do tego zabrać NA POWAŻNIE BARDZO, a w życiu matki to trochę trudne, tak przysiąść i posiedzieć. Więc, taki wstępik do sowich rozważań o konsumpcyjnej człeka naturze na ten Piątek Niby Czarny.

Bądź dobry dla siebie

Ale nie konsumpcyjne, materialistyczne I LOVE MYSELF! , objawiające się przez KOMPULSYWNE, NIEPRZEMYŚLNE, OPARTE NA EMOCJACH Kupowanie Wszystkiego! Ludziki, przyszło Wam kiedyś do głowy, że  zrobicie sobie dobrze jak czegoś nie kupicie? Nie czaicie, że macie duuuużo rzeczy? No, tak, mamy ale są już stare, potrzebujemy nowych. Hmmm… często pewnie tak.  Ale, Kochani, czy kupowanie czegoś dlatego, że są promocje, i sobie zobaczę, może coś mi się spodoba,  jest POTRZEBNE?
Twój czas jest cenny, twój praca jest cenna, twoja rodzina, związki, przyjaciele są cenni. Nie daj sobie wmówić że kawałek szmaty w flamingi, czy nowy blender fioletowy też jest cenny w taki sposób. Nie daj sobie wmówić, że tego potrzebujesz do szczęścia, że coś Ci to DA. Bo nowy dywanik w przedpokoju, czy designerski wazon za miesiąc będzie już starym i brudnym dywanikiem, badziewiem, a wazon zakurzonym niemodnym, gdzieto postawić nieprzydatkiem. A ty?  A ty będziesz biedniejszy… o trochę kasy, trochę czasu, trochę przytulania, czy trochę spokojnej chwili. Trochę złociszy.. to niedrogo, zapłaci się, ale jeżeli robisz to często, to ubędzie Ci dużo kasy, dużo czasu, mnóstwo przytulania, garść innymi zainteresowania, kopa szaleństwa, tona spokoju i inne takie. Bądź dziś dobry dla siebie- weź nie kupuj!

Znajdź przestrzeń

W dzisiejszych czasach ludzie nie mieszkają a MAGAZYNUJĄ.  Segregują, układają, sprzątają, odkurzają, przestawiają, dokładają RZECZY. Cierpimy na brak miejsca, przy jedoczesnym permanentnym niedostatku przedmiotów. W szafie, w pawlaczu, pod stołem i za stołem mamy przydasię wszelkie, upchnięte, zapomniane, czekające na swoją kolej .Oj, nadejdzie ona niechybnie, przed świętami lub w czasie wiosennych porządków, zostaną wtedy oczyszczone z kurzu, poprzekładane i gotowe do dalszego nieprzydawania się. Takie nieprzydatki są świetne- doskonale zabierają metraż, świetnie zbierają kurz i inne paskudztwa, genialnie zagracają przestrzeń. Dziś czekają na kolejnych kumpli…

Znajdź czas

Zakupy- to przecież przyjemność. A jak człowiekowi się uda złowić „okazję” to już przyjemność z pożytecznym połączona. Serio? Serio, serio, tak naprawdusieńko lubicie zakupy w promocyjny czas? Przeciskanie się przez ludzisk tłumy, grzebanie w stosach ciuchowych w poszukiwaniu swojego rozmiaru, albo przeglądanie 148 stron internetowych z rezultatami wyszukiwania „czarny sweter”?  Mnie to kręci średnio…  Ja się wolę pohuśtać!

Czasami wydaje mi się, że tylko ja nie kocham promocyjnego klimatu, jednak ostatnio sowie serce podbiła IKEA, genialną kolekcją Przyda się ( link Tutaj).  Przekaz prosty- wyluzujcie, Kochani! To tylko piątek.

Brak komentarzy

Napisz komentarz