fbpx

5 powodów, dla których pokochałam eBooki

Dzień dobry Słońca❤️!

Czas letni, czas przyjemny, czas słodki, pełen truskawek, czereśni i arbuzów. Ooo tak… lato się nam zaczęło, więc lepiej być nie może.

Bo przecież kocyk, świeże owoce, zielona trawa i jest cudownie. A jeśli do tej całej dobroci lata dołożymy książkę to już jest czysta prefekcja. To prawie nadmiar szczęścia ☺️😊!
I dobrze wiem, że nie dla wszystkich! Są mole książkowe całoroczne i są książko-maniacy którzy od opasłych tomisk stronią w ciepłe miesiące, pozostawiając sobie przyjemność czytania na długie, zimowe wieczory. Niech im będzie, ale ja z tej pierwszej grupy, więc na kocyk, czy to na zielonej polanie czy na dzikiej plaży książkę muszę mieć.

Pozostaje tylko pytanie- na ten koc w kratę, do tych letnich owoców, co lepiej pasuje: Tradycyjna czy Ebook?

Siła przyzwyczajenia

A widzicie – teraz to ja odpowiem: Ebook. Szybko i bez zastanowienia. Ale jeszcze jakiś czas temu tkwiłam tylko i wyłącznie w papierowym świecie mola książkowego.

Dlaczego?

Oj, no bo karteczki pachnące, okładki cudne, grawerowane, ulubiony lekko żółty papier i cudny stos na szafce przy łóżku. Książka papierowa, moja ukochana, a gdzie bym ją zamieniła na wersję elektroniczną? No i po co?

Tak było przez długi czas, aż do chwili kiedy musiałam spakować się na dłuższy wyjazd. Znacie to – podróż samolotem, nieprzekraczalne 10 kilo bagażu, i wielkie opłaty za każdy dodatkowy kilogram. A ja chciałam spakować tyyyyle książek ! Niestety, walizka nie chciał ich zmieścić😣📚. Wtedy podjęłam decyzję o kupnie czytnika i pobrałam pierwsze w życiu ebooki. To miała być chwilowa zmiana, dopasowana do sytuacji, tylko na wyjazd.

Miała być na moment.

Została na zawsze .

Dlaczego eBook lepszy jest:

1.Dostępność.

Za to głównie pokochałam ebooki. Kupuje i mam. Widzę recenzję książki i już po chwili mogę zacząć ją czytać. Nie muszę czekać 6 dni na kuriera, jechać do paczkomatu czy odwiedzać sklepu stacjonarnego. Ebooki szybko zaspokajają mój czytelniczy głód, a portale internetowe, takie jak Legimi.pl oferują świetne cenowo rozwiązania – abonamenty lub pliki w promocji. Dzięki temu zakup ebooka jest nie tylko szybszy, ale i mniej bolesny dla kieszeni mola książkowego. A wiadomo, że mole na książkach i tak bankrutują, więc to niezłe rozwiazanie☺️😁.

2. Lekki bagaż.

Ebooki można czytać wszędzie – w tramwaju, parku, stojąc w kolejce. Na komputerze, tablecie, a nawet ( co jest dla mnie wręcz boskie 🤩- na telefonie).  Tradycyjna książka, noszona cały dzień w torebce, potrafi dać w kość naszym plecom, ebook już tego nie zrobi.

3. Oczy, oczy!!!

No tak, bo plecy ebook oszczędza, a wzrok? Przecież to nie zdrowe wpatrywać się tyle godzin w wyświetlacz czytnika czy telefonu , tak mówią… I jest to prawda. Ale!! Czytanie wydrukowanego tekstu który jest wyjątkowo mały, też męczy oczy, nawet bardzo! Czytając ebooka,  nie mamy takiego problemu, bo gdy tekst jest zbyt drobny, wystarczy że powiększysz stopień druku na swoim urządzeniu.

4. W końcu jestem eko!

O tym, że staram się żyć zgodnie z zasadami ekologii jeśli chodzi o ubrania pisałam Wam w tutaj , a o tym jak ważne sà dla mnie zasady minimalizmu tu.

A jak się ma do tego wszystkiego góra papierowych książek ?

No właśnie- nijak.

Czytając  ebooki nie przykładam ręki do wycinki lasów, o których ochronie tak wiele się teraz mówi. Nie znaczy to absolutnie, że od czasu do czasu nie pozwalam sobie na zakup książki papierowej, bo to się zdarza . Ale posiadajàc abonament w Legimi większość tekstów ściągam na czytnik i trochę mi z tym lżej… na sercu 😁.

5.Otworzyłam się na audiobooki.

Na wstępie pisałam Wam o sile przyzwyczajenia i zakotwiczeniu w świecie papierowych książek. Ta sama siła nie pozwalała mi sięgać po audiobook … bo jak to, żeby ktoś mi czytał powieść ?

Ale spróbowałam …I pokochałam ❤️ Zwłaszcza za oszczędność czasu, kiedy sprzątając albo gotujàc mogę jednocześnie przeżywać tajemnicze losy bohaterów wybranych historii.

No i tak kocham ebooki❤️❤️❤️. Zaraz do czegoś zasiadam…

Thriller, kryminał a może groza?

Co Wy wybieracie ? 

Brak komentarzy

Napisz komentarz