fbpx

Spreewald- psy, ogóry i szparagi

 Cześć i czołem! Dziś chciałam Wam opowiedzieć o pięknej niemieckiej miejscówce, rzut beretem od polskiej granicy (nieco ponad 60 km). Sielskiej i anielskiej (nooo, tak jak lubię😊😊) , ciekawej i pysznej oraz niestety trochę pomijanej. Bo słyszeli o Spreewaldzie? W 80% procentach pewnie nie. Ja dowiedziałam się przypadkiem… I w sumie to byłam przejazdem.

Tak, tak właśnie. Jechaliśmy z marudzim mężem w stronę Berlina, i rzuciłam (od niechcenia rzuciłam): „A choć, przejedziemy przez to niby królestwo kanałów, zobaczymy”.

No i zostaliśmy na spacer. Na kolacje. I na śniadanie…buhaha:P

Co jest w Spreewaldzie fajnego?

No kanały

Mówią, że Spreewald to niemiecka Wenecja. I trochę w tym prawdy, bo 300 km poplątanych dróg wodnych robi wrażenie😊! W tym wodnym labiryncie nie ma klasycznych gondoli, zobaczycie za to kahn. Jest to łódka sterowana specjalnym kijem do wiosłowania, a zmieści się na niej kilkanaście osób. Jak wolicie bardziej kameralnie, polecam kajak dla dwóch osób😊.

  Małe domki

Krajobraz Spreewaldu jest sielski i anielski. Domki są małe i urocze. Jest dużo zieleni wokół, wszędzie widać parki, trasy rowerowe i dukty. Dla miłośników wsi Spreewald się sprawdzi.

Lübbenau i Lehde

To najładniejsze i najbardziej popularne miasta Spreewaldu. Cechuje je też duża ilość kanałów, przez co są bardziej atrakcyjne dla turystów. Więcej tu więc ludzi, więcej lokali, miejsc noclegowych i jedzenia więcej😊😊😊. A jak chcecie bardziej na spokojnie, z dala od turystycznych lawin, to spodoba Wam się miejscowość Burg z bardzo ładnym młynem.

Ogórki

Bo Spreewald to, oprócz kanałów, królestwo ogórków. Zacny ogór jest symbolem Spreewaldu, a lokalne produkty z ogórków można kupić w każdym sklepiku z pamiątkami. Jakie ogórki? A jakie chcecie😊! Z papryką, miodowe, chrzanowe, ostre, zwyczajnie ukwaszone i musztardowe też😊. Cudowny przykład budowania lokalnej marki i turystycznej infrastruktury!

 Szparagi na wiele sposobów

Są Niemcy, muszą być szparagi. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę, bo szparagowa ze mnie dziewczyna. A szparagowy burger podbił moje serce. No bo jak się nie zakochać w szparagowym burgerze, no jak?

 Rybne przysmaki

Jest dużo wody, muszą być i ryby. A w takich miejscach, gdzie jest woda, prawdopodobieństwo, że ryby są świeże wzrasta o 1000%. Więc nie pozostaje nic innego, jak spróbować najlepszego dania jakie można przyrządzić z ryb: Rybnej Zupy😊! No i jest BUŁA ZE ŚLEDZIEM (o jej wyższości nad Goferem z dżemorem poczytasz tutaj- 3 mocno-subiektywne powody żeby odwiedzić wyspę Uznam).

Psia atmosfera

No tak, bo jeśli chcecie, żeby wasze czworonogi zostały obdarzone duuużą porcją miłości to nie ma chyba lepszego kraju niż Niemcy. Spreewald, jako że jest znaną w Niemczech turystyczną miejscówką, jest przyjazny dla psów i innych zwierzaków ( kotów, fredek, świń na łańcuchu, co tam macie😉). Wasz pies zostanie więc wpuszczony do restauracyjnego ogródka, napojony, ukochany przez sąsiadów i inne takie. A pies tak lubi…

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

Brak komentarzy

Napisz komentarz