fbpx

Wyrzucam, nie kupuje i kocham moją SZAFĘ!

Hej Groszki! 

Wiecie, zabrałam się za wiosenne porządki…Wiem, wiem, wstyd trochę i hańba, że dopiero teraz, do Perfekcyjnej Pani Domu mi daleko, trzymajcie za mnie kciuki, to może mi się uda przed latem😊. 

Ale cały sens w tym, że SZAFA😊😊😊 !!!  

Kochanće, SZAFA w końcu PUSTA. Po prostu puchami świeci. Bez tony spodni wszystkich krojów i koszulek z lat ubiegłych od licealnych zaczynając. I te puchy w szafie mnie napawają takim szczęściem, taką dumą, że muszę Wam o tym napisać. 

Pomysł na MiniŻycie 

Jestem fanką minimalizmu, ach co tam, przyznam się😊 . Pomysł na minimalistyczny styl życia zafascynował mnie parę lat temu.  To “mniej” daje mi tak DUŻO!!! Mniej rzeczy to więcej przestrzeni, więcej czasu, mniej bałaganu, mniej kłopotów. Od czasu, kiedy mam i chcę “mniej” jestem szczęśliwsza. 

Mniej rzeczy – już Ci trochę TU o tym pisałam. Lubię mieć mniej i być wolna. Lubię PRAGNĄĆ MNIEJ. Olewać mody i sezony, olewać najnowsze kolekcje i nowoczesne gadżety kuchenne. Nie mam już ochoty na Zamek Księżniczki, z toną gratów na strychu i w piwnicy😛😉. Kocham być wolna i mieć czas. Aaaa, czas to najcenniejsza waluta człowieka i ja teraz swojego już tanio nie sprzedaje.  

Co zarobić z kolekcją Przydasię 

Macie w domu taką kolekcję? Rzeczy, które w nieokreślone kiedyś się przydadzą do nieokreślonego czegoś. Ja miałam taką kolekcję. Kurdenson, i myślę, że większość z nas MA! Zbieractwo to choroba człowieka współczesnego, człowieka, który posiada i w tym poosiadaniu widzi swoje bezpieczeństwo. Bo przecież Ma, jakby co to Ma najnowszą wiertarkę z Lidla i MA maselnice na wodę. I jakby co to MA krajalnice do chleba, maszynę do pieczenia i co tam jeszcze było w gazetce. I wtedy człowiek bezpieczny… 

A ciuchy? Ojjj, tu to dopiero człowiek MA (kobiecy człowiek zwłaszcza😉). MA ciuchy z zeszłego sezonu, co już nie nosi, ale moda wróci, MA ciuchy co do krawca zaniesie i kiedyśtam przerobi jakośtam😉 . Oczywiście MA też ciuchy do których jeszcze schudnie, i MA ciuchy po domu (w których nigdy nie chodzi 😛) i MA zestaw do fitness i do biegania (no właśnie…😉). I co ten kobiecy człowiek jeszcze MA? A no bałagan ma najczęściej, a jeśli nie ma bałaganu to ma zapiernicz, żeby to wszystko w porządku utrzymać. I pustą kieszeń ma. I nadal Pragnienia MA, pragnienia nowych ciuchów. 

Bo wiecie, ja myślę, że to powiedzonko znane, co niby kobiety z pełnymi szafami płaczą, bo nie mają się w co ubrać nie jest wcale TAKIE ŚMIESZNE… 

To odzwierciedla jeden fakt- ze kupujemy nierozważnie, emocjonalnie, żeby poprawić sobie humor, wypełnić czymś pustkę. Kupujemy, wydajemy w pocie czoła zarobione pieniędzory, tracimy czas, tracimy nerwy, a i tak kupujemy rzeczy, które są nam NIEPOTRZEBNE. Oczywiście Korpoświat wtrąca tu swoje trzy grosze i podsyca te pragnienia, steruje nimi i wzmacnia ich częstotliwość. Abyśmy mogli pracować więcej, by wydawać więcej i mieć pełne szafy niepotrzebnych szmat.  Olać to. Olać sezony i gazetki z marketów. Wyłącz odbiornik w swojej głowie. Nie potrzebujesz tego, uwierz mi. To tylko śmieci, które zabierają czas, życie i mamonę. 

A do tego trzeba je godzinami układać…😛  

Wiecie, co sprawia mi największą frajdę? Wyrzucanie! Pozbywanie się zbędnego balastu, oddawanie, sprzedawanie, wyrzucanie- różnie. Ważne, że nie ma już tego badziewia w moim domu. Ja wiem- nie przyda mi się. 

Wyrzucam wiec namiętnie- swoje i mężowe. Nie chodzi w tym już od 2 lat- oddajemy do caritasu. I nie ma, że “Nieeee, bo może…”. Jak nie chodziłam w czymś przez 2 lata to i chodzić nie będę.  

Chyba weszłam też na następny poziom. 

Ograniczam możliwe miejsca do magazynowania. Nie zgadzam się na dokupowanie kolejnych szaf. Oczyszczam dom ze zbędnego balastu i nie pozwalam, aby przykryły mnie po uszy plastikowe miseczki. 

Kochańce, nie zdziwię się, jeżeli będziecie uważali ten temat za prozaiczny, ale mnie się trochę polepszyło od kiedy zaczęłam zgłębić temat minimalizmu. Ogarnęłam trochę świata i ogarnęłam trochę dom. Sumiennie podchodzę do racjonalnego kupowania i to też dużo mi dało. Więc piszę Wam zajawkę, może i Was uszczęśliwi pusta szafa i polubicie wyrzucanie. No chyba że macie Zamek i wszystko tam zmieścicie😛. 

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

Brak komentarzy

Napisz komentarz